Селекция великденски вина`2025

  • Селекция великденски вина`2025

Селекция великденски вина`2025

07.04.2025

Великден 2025 се задава, а към нас валят въпроси кое е най-подходящото вино за традиционните великденски ястия. Подбрахме специална селекция от 7 отлични италиански вина, с които със сигурност няма да сбъркате на празничната трапеза.

Пенливо вино 4.07, сорт Бронер/Совинер Гри, изба Monteliana, област Венето. Подходящо за консумиране с българския козунак и италианската Коломба. Това е първото PIWI вино в нашето портфолио! 

PIWI вината се произвеждат от нови, специално създадени сортове,  отличаващи се анти-гъбична устойчивост и позволяващи на производителите да не използват пестициди за растителна защита. 

Бяло вино San Basso Passerinaсорт Пасерина, изба Кочи Грифони, област Марке. Подходящо за зелени салати и агнешка дроб сарма.

Чист бледожълт цвят, който радва окото. В носа се усеща сложен букет, първоначално на цитруси и кедрови нотки, а в последствие изплуват нюанси на липа и свежа лайка. Отлична комбинация за великденските предястия.

Бяло вино Pecorino Costa del Mulino, сорт Пекорино, изба Френтана, област Абруцо. Подходящо за зелени салати и агнешка дроб сарма.

Ароматът е интензивен, наситен с цитрусови плодове, по-специално маракуя, а също така праскови и мед. Вкусът продължава тази интензивност, има балансирана киселинност, и оставя дълъг и запомнящ се послевкус

Розе 
Neonaсорт Руке, изба Предиоманьо, област Пиемонт. Подходящо за крехкото агнешко.

Виното има превъзходен ароматен букет с деликатни и преобладаващи нотки на цветя и лимонена кора. Вкусът е много свеж и неустоим за добре изпечени агнешки котлети..

Розе 
Tara Rosatoсорт Мерло, изба Кочи Грифони, област Марке. Подходящо за агнешко.

Красив бледорозов цвят. Стилен и хармоничен букет от аромати, флорални нотки, розов грейпфрут и горски ягоди. На небцето се открояват червени плодове, праскова и ненатрапчиви билки. Финалит е дълъг, плодов и сух, напомнящ за предстоящия летен бриз.

Червено вино 
Sessantanni Primitivo di Manduria, сорт Примитиво, изба Сан Марцано, област Пулия. Подходящо за агнешко и агнешка дроб сарма.

Вино за ценители, което е способно да превърне обяда или вечерята в пир за сетивата! Отлежава във френски или американски дъбови бъчви. Има наситено рубиненочервен цвят, с елегантни, богати и сложни плодови аромати на сливи, черешово сладко, тютюн и подправки. Вкусът е мек и богат на благородни танини с какао, кафе и ванилия.

Червено вино, Decem Barbaresco, сорт Барбареско, изба Масимо Раталино, област Пиемонт. Подходящо за агнешко и агнешка дроб сарма.

Елегантно вино, отлежавало 24 месеца в дъбови бъчви и 6 месеца в  бутилката преди да се появи на пазара!

Виното има ярък червен цвят, много наситен и дълбок. В носа се долавят устойчиви нотки на тютюн и сухи цветя , които преминават и на небцето. Вкусът е много балансиран хармоничен, с отлично изгладени елегантни танини и дълъг финал. Ако ястията ви са приготвени с повече подправки и сосове – това вино е точният избор!

И към тази чудна селекция от вина прибавяме и неустоимите ръчно направени шоколадови яйца на La Fève by Pavel Pavlov. Всяко яйце е пълно с малки дражета с различни разтапящи вкусове. Яйцата са обагрени в червено и жълто и можете да ги закупите директно от нашия Специализиран магазин за италиански вина (София, ул. Борис Арсов 9).

 

***

В нашето винено царство ви очакват още над 200 вина от Италия за всеки повод или без повод. Можете да ни посетите онлайн на www.kinoivino.bg и в нашия Специализиран магазин за италиански вина (София, ул. Борис Арсов 9).

При покупка на и над 6 вина розе от Специализиран магазин за италиански вина получавате – 25% от общата цена до 30 април 2025 г.

Тагове : selektsia-velikdenski-vina-2025

Потвърждавам Отказ